Skip links

PVC Doğrama alırken nelere dikkat edilir!

Başlangıçta pencerenizi (pvc pencere) yaptırmayı bir masraf olarak görmemeliyiz. İyi yalıtım sağlayan bir pvc doğrama ısı kayıplarını minimuma indirerek enerji tasarrufu sağlar ver yakıt masraflarınızı da indirgemenizi sağlar. İhtiyaç duyulan pvc pencere manzaralı bir konumda ise geniş açılan kanatları tercih etmelisiniz. Fakat bu durumda et kalınlığı, odacık sayısı fazla olan , içerdiği destek sacının kalın olduğu modelleri seçmenizde fayda vardır. Seçim yapacağınız zaman karşınıza sayısız marka ve model çıkacaktır. Öncelikle konusunda uzmanlaşmış üretici ve satıcı  firmalardan evinizin durumuna göre bilgi almalısınız. Daha önce tanıdıklarınızın çalışmış olduğu ve memnun kaldığı bir işletmeden de yardım alabilirsiniz.

Doğru cam tercihi yapılmalıdır.

Isıcam Klasik , Isıcam Sinerji , Isıcam Konfor, en çok tercih edilen cam sistemleridir.

Pvc pencerelerde kullanılan pencere kolları, cam ve sineklik gibi pencere aksesuarlarının markasıda hem fiyatı hemde kaliteyi artımaktadır. Üretci firmanın garanti verdiği yardımcı malzemeleri tercih ediniz. Pvc pencerelerde kullanılan profil ve camlar ses, ısı ve mukavemeti ikisi birlikte sağlamaktadır. Isı yalıtımına yönelik camlarda farklı özellikleri ile müşterilere farklı çözümler üretebilmektedir. Özellikle sıcak bölgelerde konfor cam kullanılması içerisindeki film tabakası ile güneşin ısısının %30-%40 arasında daha az girerek içerinin daha serin olmasını sağlıyor. Isıcam Es ise evin içindeki havanın evin içerisinde kalmasını sağlıyor, caddeye bakan gürültülü yerlerde Akustik Lamine Cam kullanılarak çok etkin bir ses yalıtımı sağlanabilmektedir. PVB’li Lamine Camlar ise güvenliğin gerektiği yerlerde emniyeti sağlamak için kullanılmaktadır.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da , malzeme kadar işçiliğin de önemli olduğu. Doğru malzeme ve doğru işçilik sizin sorunlarla karşılaşmanızı engelleyecektir. Bu nedenle tecrübesine güvendiğiniz, referansları olumlu, satış sonrası desteğinde sorun olmayacak üretici bayiler ve pvc pencere markaları başlıca tercihiniz olmalı. Montaj sonrası bir problemle karşılaşmamak için ölçünün düzgün alınması ihmal edilmemeli. Ayrıca PVC pencere için herhangi bir bayi ile anlaşırken sözleşme yapılması önerilmekte. Söz konusu sözleşmeye yapılacak işin mahiyeti, işin ne şartlarda yapılacağı, ne şekilde ve ne zaman montajın gerçekleşeceği, kullanılacak malzemeler, istekleriniz ve olumsuzluk durumda ne yapılacağı gibi hususlar yer almalı. PVC pencerelerin TSE, ISO gibi kalite belgelerinin olup olmadığı öğrenilmeli. Uzun ömürlü ve dayanıklı “poliüretan esaslı mastik” kullanılması da diğer bir önemli nokta. PVC pencere tercihlerinizde binanızın bulunduğu bölge ve cephe, yükseklik ve rüzgar durumu gibi faktörler göz önüne alınarak keşif yaparak fiyat önerisi aldığınız bayinin uygun malzemeyi seçmesine yardımcı olmalısınız. Bölgenizde gece-gündüz sıcaklık farkı yüksekse, soğuk ve sıcak dayanımı ve kalıcı deformasyon açısından TPE gri conta yerine EPDM kauçuk conta tercih edebilirsiniz.

Leave a comment

en_USEN
× Merhaba!